MARSIK YAYINCILIK

Anasayfa | Katalog | Bilgi

geri                                 ileri

HAYLAZLAR KİTABI - Söz dinlemezler ve öteki dâhilerin anıları

haylazlarkapak.jpg
HAYLAZLAR KİTABI - Söz dinlemezler ve öteki dâhilerin anıları
Onlar henüz çocukluk ve ilk gençlik yıllarındayken, kim kalkar da ileride ünlü birer kişi olacaklarına bahse girerdi? İşte size, bu türden birçok kişinin portresi... Kimi erkek, kimi kadın. Başlangıçta ne olacakları belli olmamasına karşın onlar tarihe, edebiyata, güzel sanatlara ve bilime damgalarını vurdular.
 
Okulda zayıf, işe yaramaz, başarısızlığa aday kimseler olarak gösterildiler! Aile içinde, iş hayatında kimse onlara umut bağlamadı; söz dinlemez ve uyumsuz kişiliklerine öfke duyuldu. Onlar, yollarını bulmadan ya da doğru kapıyı açmadan önce bir köşede pineklediler ya da bir yığın bahane uydurup yan çizdiler.
 
Zamanla tarih onları üne kavuşturdu, dâhi yaptı. Bu şaşırtıcı ve etkileyici kişiler okul hayatımızda edindiğimiz kültürde önemli bir yer tutarlar... Ansiklopedilerde ve müzelerde onları ağır başlı halleriyle, cepleri niteliklerle dolu olarak karşımızda buluruz. Gel gelelim ceplerinde delikler vardır!
Elinizdeki kitapta, aykırı ve değişik çocukluk ve gençlik dönemlerinin hikâyesi içinde, bu büyük adları bir başka biçimde yeniden keşfedeceğiz. 
 
Tasarım: Anne Blanchard 
Yazan: Jean-Bernard Pouy
Çizen: Serge Bloch
Çeviren: Eray Canberk
Barkod: 9786055674120, 128 sayfa, 21x27cm, 9-99 yaş 
 
 
 

© MARSIK YAYINCILIK, 2015. Tüm hakları saklıdır. All rights reserved.